Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
Beszámoló az MGYT 2023. évi Nagygyűléséről

Beszámoló az MGYT 2023. évi Nagygyűléséről

Keszthely, Hotel Helikon****
2023. szeptember 15-17.

Csaknem száz éve töltünk be meghatározó szerepet az orvoslásban – hangsúlyozta Dr. Gárdos László, az MGYT elnöke a szervezet 09.15-17. között zajló nagygyűlésének ünnepélyes megnyitóján, Keszthelyen.

Bővebben...

Pályázati felhívás Veres Gábor mentordíjra és Veres Gábor ösztöndíjra

Pályázati felhívás Veres Gábor mentordíjra és Veres Gábor ösztöndíjra

A Magyar Gyermekorvosok Társaságának vezetősége és a Fiatal Gyermekorvos Szekció megalapította a Veres Gábor mentordíjat és a Veres Gábor ösztöndíjat, amely pályázatok már benyújthatók.

Bővebben...

Ismét fertőz az RSV - itt a hazai módszertani ajánlás

Ismét fertőz az RSV - itt a hazai módszertani ajánlás

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet segítségül elkészített a gyermek-betegellátásban dolgozóknak az RSV-vel összefüggésben egy rövid módszertani ajánlást.

Bővebben...

További rendezvények

Szakmai állásfoglalás a gyermekkori koffein bevitel, sport- és energiaital használatáról

Jelenleg a sport és energiaital gyártás egyre növekvő iparág, ami a gyermekek és serdülők esetében is egyre elterjedtebb fogyasztási területet jelent. Az energiaitalok fő összetevője a koffein,ami megtalálható a kávéban, teában, egyes üdítőitalokban és még a csokoládéban is. Az egyre fokozódó koffein fogyasztás és a nem tudatos energiaital használat a gyermekek és serdülők körében jelenleg egyre nagyobb kihívást jelent, ezért szükséges, hogy objektív képet alkossunk a témáról és definiáljuk a legnépszerűbb legális psychostimuláns gyermekkori használatának alapjait.

 

MGYT Fiatal Szekciójának Vándorgyűlése (Budapest, 2023.11.24.)

Kedves Gyermekgyógyászok!

 

A COVID előtt az MGYT Fiatal szekciója elindított egy kezdeményezést, az úgynevezett Vándorgyűlést, melyeken egy-egy fontos gyermekgyógyászatot érintő téma átbeszélése történt.
Ezen gyűlések célja, hogy olyan, gyakorlatias jellegű, célorientált előadásokat hallgathassatok, ahol a fiatalok többsége érintettnek érzi magát, pl. red flag-ek, differenciál diagnosztika és első teendők területen stb.
Szeretnénk meghívni Titeket a 2023.11.24-én 16:00-tól a Semmelweis Egyetem- Gyermekklinikák Tűzoltó utcai részlegén tartandó Vándorgyűlésre, melynek témája a Hematológia.

 

Programtervezet:
Sürgősségi

Átadták a hazai gyermekgyógyászat rangos díjait

A Magyar Gyermekorvosok Társaságának (MGYT) éves szakmai elismeréseit a szervezet háromnapos keszthelyi Nagygyűlésén vehették át a kitüntetettek 2023. szeptember 15-17. között. A díjakat az ünnepélyes emlékülésen osztották ki. Az MGYT Elnöksége új ösztöndíjat is alapított azért, hogy több kategóriában jutalmazza a legkiválóbb rezidenseket, ifjú szakorvosokat, ugyanakkor a mentortanárok számára is létrehozott egy elismerést négy kategóriában. Mindkét díjat dr. Veres Gábor gyermekorvosról, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának néhai igazgatójáról nevezték el, aki nemcsak a szívén viselte a pályájuk elején

Kérdőív a retinoblastomáról

Tisztelt Kolléga!

Nagy örömmel tájékoztatjuk, hogy elindítottuk akkreditált rendezvénysorozatunkat, Retinoblastoma Szakmai Napok néven (jelentkezési lehetőség: https://www.oftex.hu/).

 

Programunk elindításának legfőbb célja az ismeretterjesztés! Szeretnénk megosztani a rendelkezésünkre álló eddigi információkat a kollégákkal, szülőkkel, érdeklődőkkel, erről a kisgyermekeket veszélyeztető betegségről, és felhívni figyelmüket a korai felismerés és megelőzés fontosságára!

 

A 2024. május 10-i rendezvényt megelőzően egy kérdőív segítségével szeretnénk felmérni a szakma képviselői, az érintettek,

Töltse ki a Gyermekgyógyászat folyóirat 2023/5. számának kérdőívét online!

A Gyermekgyógyászat folyóirat 2023/5. számának tesztkérdései on-line elérhetők. 
A tesztkérdések egyszerű választásos kérdések, kérjük a legjobb válasz megjelölését. 
 

Töltse ki online kérdőívünket itt >>

 

A nyereményjáték idén is folytatódik, aki a legtöbb helyes választ adja az év során (2023. decemberig), az idén is 100.000.- Ft pénzjutalomban részesül. Pontegyenlőségnél sorsolás dönt. 
A Gyermekgyógyászat folyóirat 8 pontos kredittel rendelkezik, tehát 8 gyermekgyógyászati kreditpontban

Új vezetést választott az ország legnagyobb gyermekgyógyászati szakmai szervezete

A képen a Magyar Gyermekorvosok Társasága régi-új elnökei és főtitkárai (balról jobbra): Dr. Gárdos László, Dr. Nagy Anikó, Dr.  Havasi Katalin, Dr. Mogyorósy Gábor.

A Magyar Gyermekorvosok Társasága ismét megtartotta tisztújító közgyűlését. A 2023. szeptember 15-17. között tartott keszthelyi nagygyűlésen a küldöttek meghallgatták és elfogadták a szervezet Vezetőségének és Felügyelő Bizottságának 4 éves beszámolóját. A küldött-közgyűlés új Elnököt, Főtitkárt és Elnökséget is választott.

 

Család és gyermekgyógyászat 'duplán' a fókuszban

Fotó: Baranyai Norbert/Gyermekorvosi Hírmondó

Csaknem száz éve töltünk be meghatározó szerepet az orvoslásban – hangsúlyozta Dr. Gárdos László, a Magyar Gyermekorvosok Társaságának (MGYT) elnöke a szervezet szeptember 15-17. között zajló háromnapos nagygyűlésének ünnepélyes megnyitóján, Keszthelyen, hozzátéve: az idén 99 éves Társaság egyúttal a kulturális és szociális értékek területén is hangsúlyossá vált. Kiemelte, végig követték az orvostudomány, a gyermekgyógyászat fejlődését és tevékenyen támogatták a minőségi gyógyítás útját, most pedig a családközpontú betegellátás fontossága mellett állnak ki és „történelmi” pillanatokra készülnek a konferencián.

 

A család és gyermekgyógyászat „duplán”

Az alsó végtag ortopédiai elváltozásainak biomechanikai vonatkozásai gyermek és serdülőkorban tanfolyam (Budapest, 2023.10.20.)

Tisztelt gyermekellátásban dolgozó Munkatársak!

 

A Bethesda Gyermekkórház Sebészeti osztálya OFTEX által akkreditált tanfolyamot rendez 2023.  október 20-án az MRE Zsinati Székház dísztermében ( Bp. XIV. Abonyi u. 21) 

 

Az alsó végtag ortopédiai elváltozásainak biomechanikai vonatkozásai gyermek és serdülőkorban 

 

címmel SE-TK/2023.II./00355, 16 kreditpont

 

Regisztráció és fizetés: 

https://www.bethesda.hu/konferenciak/

MGYT-MDT Gyermekdiabetes Szekció XXXVII. Kongresszusa (Sárvár, 2023.11.12-14.)

Helyszín: Sárvár, Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

Időpont: 2023. november 12-14.

Kedvezményes regisztráció: 2023. szeptember 15.

Absztraktbeadási határidő: 2023. október 1.

Rendezvény weboldala: https://gydiab2023.ementin.hu/

 

Kedves Kollégák!

 

Nagyon nagy szeretettel hívjuk és várjuk országos kongresszusunkra a diabétesszel élő gyermekek szerteágazó, komplex ellátásában résztvevő szakembereket.

A hagyományosan nagy létszámú rendezvény optimális helyszínének

Jövő gyógyítói pályázat. Jelölési határidő: 2023.09.10. Pályázatok beadásának határideje: 2023.09.20.

A K&H Bank meghirdetett egy "Jövő gyógyítói" nevű pályázatot gyermekeket gyógyító szakorvosok, rezidensek számára és jelentős támogatásban részesülnek a különböző kategóriák nyertesei. Három kategóriában hirdet győztest a zsűri: alapellátásban dolgozók, kórházi szakorvosok és rezidensek. Emellett két média különdíjas lesz, illetve közönségszavazás révén még három díjazott, összesen tehát 8 nyertes. 

 

"A pályázat célja, hogy elismerje és anyagi támogatással segítse azoknak a fiatal orvosoknak és szakképzésben részt vevőknek a szakmai fejlődését, akik elkötelezettek a gyermekek innovatív gyógyítása mellett."

 

"A K&H jövő gyógyítói díjra pályázat útján lehet

További hírek

MGYT tagdíj összege 2022-től:

  • Nyugdíjasoknak, akik nyugdíj mellett munkát nem vállalnak: 3.000.- Ft/év
  • Nem nyugdíjasoknak és azon nyugdíjasoknak, akik nyugdíj mellett munkát vállalnak: 10.000.- Ft/év
Bankkártyák
simplepay
11743002-20087922
Tovább
Kérem várjon...
Kongresszusok listája
  • H
  • K
  • Sze
  • Cs
  • P
  • Szo
  • V
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31